Blakus Pērnavai, Saugā blakus Via Baltica, Alexela atklās Igaunijā lielāko degvielas uzpildes staciju, tādējādi uz Rīgas šosejas cita starpā parādīsies restorāns ar gandrīz 100 vietām. Uzņēmums jau ir uzbūvējis līdzīgu staciju ar lielu restorānu netālu no Tartu šosejas un plāno būvēt vēl.

“Vieta pie Rīgas šosejas ar vienu no dzīvākajām transporta plūsmām Igaunijā ļauj klientiem piedāvāt ne tikai uzkodas, bet gan restorāna līmeņa ēdināšanu, veikalu ar lielu pārtikas un pirmās nepieciešamības preču sortimentu, un, protams, iespēju uzpildīt jūsu auto – ar degvielu vai elektrību”, – stāsta Alexela izpilddirektors Aivo Adamsons. 
“Pašreiz šī ir mūsu lielākā investīcija degvielas uzpildes stacijās, jo mēs vēlamies būt daudz lielāki par vienkāršu uzpildes staciju”, – atzīmē Adamsons.

Šobrīd uzsākto degvielas uzpildes stacijas būvniecību plānots pabeigt līdz rudenim. Jaunajā uzpildes stacija Saugā piedāvās uzpildīt visus tradicionālos degvielas veidus un LPG autogāzi, degvielas uzpildes stacijā būs elektriskie elektroauto lādētāji ar dažādiem risinājumiem, kā arī AdBlue un auto logu mazgāšanas šķidruma uzpilde. Jaunā degvielas uzpildes stacijas koncepcija ietver arī kravas automašīnu stāvvietu ar dušām un viedo piekabju nomas risinājumu. Būvējamā ēka ražos elektroenerģiju, izmantojot uz jumta uzstādītos saules paneļus ar 120 kilovatu jaudu.
 
Ēku projektējis arhitektu birojs Luhse & Tuhal, būvētājs – Evicon Ehitus, savukārt restorāna interjera dizainu izstrādājis Limehouse Design. Ēkas, kas tiks uzcelta uz nedaudz vairāk par vienu hektāru lielā zemes gabala, apbūves platība ir gandrīz 800 kvadrātmetri. Jaunajā pakalpojumu kompleksā tiks nodrošināts darbs vairāk nekā 20 darbiniekiem Tori pagastā.

Alexela ir Igaunijas “zaļais” novators, kas attīsta ilgtspējīgu biometāna, LNG, elektrības un tuvākajā nākotnē arī ūdeņraža degvielas uzpildes staciju tīklu. Alexela ražo biometānu saskaņā ar slēgta ekonomikas cikla principu un būvē saules parkus un vēja parkus. Turklāt uzņēmums kopā ar saviem partneriem vada LNG terminālu Haminā Somijā, un Paldiski pilsētā būvē ūdens uzkrājēju uz atjaunojamās enerģijas bāzes ar nosaukumu Energiasalv. Saviem klientiem Alexela plašā klāstā piedāvā ikdienas energoproduktus – tādus kā, elektrība, dabasgāze, balonu gāze, kā arī automobiļu degvielu vairāk nekā simts degvielas uzpildes stacijās visā Igaunijā. Papildus tam uzņēmumam ir 39 kafejnīcas-veikali.
 

Papildus informācijai aicinām sazināties ar:
Marit Lijk
Alexela komunikāciju vadītāja
Mob.: +372 5664 9619
E-pasts: marit.liik@alexela.ee