Time to switch for LED's

Kalvi Nõu, Alexela enerģijas pakalpojumu vadītājs sniedz trīs padomus, kā jūs varam ietaupīt naudu, saņemot mazākus elektroenerģijas rēķinus. Kas ir pamatā pārdomātiem lēmumiem, kādus elektrotaupības veidus pielieto Eiropā un vai elektrības iegādei būtu jābūt par fiksētu cenu?

Patēriņs labākā laikā

Ja jums ir mainīgi tarifu plāni un jums ir pieejama pārvaldība, atkarībā no diennakts laika vai darbdienām/brīvdienām, Kalvi Nõu iesaka lielāko patēriņa daļu, ja tas iespējams, novirzīt laikā, kad par elektroenerģiju ir jāmaksā mazāk. Piemēram, elektroenerģija ir ievērojami lētāka brīvdienās. Savukārt darba dienās varētu izvairīties no dārgākā laika, kas parasti ir no 7:00 - 10:00 rītā vai no 17:00 - 20:00 vakarā. Ja jūsu tarifu plāns pieļauj šādu pārvaldību, jūs varat ietaupīt, piemēram, nedarbinot trauku mašīnu vai veļasmašīnu šajā laikā.

Investējiet elektroenerģijas ražošanā

Eiropā, savas elektroenerģijas ražošana ir visai izplatīta, jo īpaši ražošanā, piemēram rūpnīcās. Bieži tiek izmantota vēja enerģija, saules enerģija, gāzes ģenerators vai pat šo risinājumu kombinācijas. Šādā veidā ir iespējams ne tikai ietaupīt uz elektroenerģiju, bet arī atgūt tīkla izveides izmaksas. Faktiski tas nozīmē fiksētu cenu pašam uzņēmumam. Protams, Latvijā mēs vēl nevaram runāt par vispārpieņemtu praksi, bet tehniski un no likumdošanas skatu punkta, iespējas ir pieejamas.

Raugieties no maksimālās un zemākās cenas skatu punkta

Kalvi Nõu iesaka uzņēmumiem padomāt, kāda ir maksimālā cena, ko tie ir gatavi maksāt par elektroenerģiju, lai ražošana joprojām atmaksātos. Un kāds ir elektroenerģijas cenu līmenis, kas atnestu ietaupījumus, salīdzinot ar jau iebudžetētiem līdzekļiem, kas atvēlēti elektroenerģijai. Piemēram, ja cena ir augstāka, nekā 50 Eiro par MWh, tas uzņēmumu nostādītu ļoti nekonkurētspējīgā stāvoklī, savukārt, ja cena būtu zemāka nekā 40 Eiro par MWh, varētu ievērojami ietaupīt. Šī informācija varētu būt noderīga jūsu elektroenerģijas menedžerim, jo tie monitorē elektroenerģijas cenas ikdienā un var ieteikt tarifu plāna izmaiņas un palīdzēt iezīmēt nākotnes izmaksas.