Lētāka elektrība mājai vai dzīvoklim

Vai zini, ka tā ir Tava izvēle – cik maksāt par elektrību?

Elektroenerģija kvalitātē, kā produkts, NEATŠKIRAS!
Atšķiras tikai elektrības cena!

  • Un, ja spuldzīte nedeg spožāk, un radiatori nesilda siltāk, KĀPĒC MAKSĀT VAIRĀK?!
  • Lielākie ieguvēji ir tie, kas paši izdara izvēli, nevis akli seko ierastajam.

Apskati Alexela Enerģija elektroenerģijas tarifu plānu piedāvājumus un izvēlies sev piemērotāko!

Šeit vari uzzināt, kurš cenu plāns būs piemērotāks Tev!

Mēs vienmēr esam gatavi atbildēt uz Tevis interesējošiem jautājumiem, epastā alexela@alexela.lv vai zvanot uz numuru 67811220.


Brīvais elektroenerģijas tirgus

Elektroenerģijas tirgus atvēršana

No 2015. gada 1. janvāra ikviens Latvijas iedzīvotājs var brīvi izvēlēties savu elektroenerģijas tirgotāju un vienoties par elektrības cenu.

Ko nozīmē brīvs elektroenerģijas tirgus?

Praksē tas nozīmēs, līdzīgi kā, piemēram, degvielai, kur cenas mainās nevis centralizēti pēc Regulatora (Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas) lēmuma reizi pāris gados, bet gan katru dienu un pat katru stundu.

Līdz šim kopējais tarifs jeb tautā uzskatītā elektrības cena, iekļāva trīs sastāvdaļas, kuras atvērtā tirgus apstākļos uzrāda atsevišķi:

  • Elektroenerģijas cena (tirgotāja piedāvātā cena)
  • Sadales tīkla tarifs (jeb elektroenerģijas transportēšanas izmaksas, kuras arī turpmāk regulēs valsts un apstiprinās Regulators, lai pret visiem patērētajiem būtu vienādi noteikumi)
  • obligātā iepirkuma kompoenentes (OIK jeb subsidējamās zaļās elektroenerģijas papildus izmaksas), kā arī pievienotās vērtības nodoklis (PVN)

Vienīgā rēķina sastāvdaļa, kuru mājsaimniecības var izvēlēties, slēdzot līgumu ar tirgotāju, ir elektroenerģijas cena, visas pārējās izmaksas neatšķiras, neatkarīgi no izvēlētā tirgotāja.


Kur man griezties, ja pazūd elektrība?

Visos jautājumos, kas nav saistīti ar elektroenerģijas cenu vai līgumu, Jums jāgriežas pie Sadales Tīkls. Bojājumu pieteikšanas gadījumā zvanot pa bezmaksas telefonu 8404, klientu servisa tel.nr. 8403.

Ko darīt, ja esmu iegādājies jaunu objektu un man jānoslēdz līgums?

Lai noformētu jaunam lietotājam elektroenenerģijas līgumu, ir jāaizpilda Sadales tīkla pieteikums elektroenerģijas saņemšanai objektā (13.2.) un jānosūta uz epasta adresi alexela@alexela.lv Iesnieguma veidlapu var atrast šeit.