Alexela piedāvā arī izdevīgus nosacījumus privātpersonām, kuras savās mājsaimniecībās uzstādījušas mikroģeneratorus un ražo elektroenerģiju savām vajadzībām no atjaunojamiem energoresursiem, izmantojot saules baterijas vai vēja ģeneratorus.

KAS JĀDARA

 1. Jāsaņem Ekonomikas ministrijas atļauja ģenerējošās iekārtas uzstādīšanai.

  MK noteikumi Nr. 883 ″Noteikumi par atļaujām elektroenerģijas ražošanas jaudu palielināšanai vai jaunu ražošanas iekārtu ieviešanai” nosaka prasības, kas jāizpilda, lai saņemtu atļauju elektroenerģijas ražošanas jaudu palielināšanai vai jaunu ražošanas iekārtu ieviešanai, kā arī atļaujas izsniegšanas, anulēšanas un derīguma termiņa pagarināšanas kārtību.
 2. Jāiesniedz pieteikumu mikroģeneratora pieslēgšanai paralēlam darbam ar ST elektrotīklu, klāt pievienojot Ekonomikas ministrijas atļaujas kopiju.

  Sīkāk par mikroģeneratora pieslēgšanas procesu variet apskatīt Sadales Tīkls mājaslapā
 3. jāuzstāda mikroģenerators atbilstoši pieslēguma līguma nosacījumiem. Pieslēguma pieteikuma ietvaros, AS „Sadales tīkls” speciālisti uzstādīs Jūsu mājsaimniecībai skaitītāju, kas fiksē gan no elektrotīkla saņemto elektroenerģiju, gan elektrotīklā nodoto elektroenerģiju.
 4. jānoslēdz līgums ar 220 Enerģija par elektroenerģijas iegādi/pārdošanu, atbilstoši elektroenerģijas vienošanās cenai.

Cenu piedāvājumu Mikro Ražotājiem lūdzam jautāt, sūtot pieprasījumu uz epastu alexela@alexela.lv.

IEGUVUMI

Realizēt saražoto elektroenerģiju un nopelnīt. Vasaras mēnešos, kad saules baterijas strādā visintensīvāk, elektroenerģijas cena NordPoolSPot biržā ir visaugstākā, bet pašpatēriņš viszemākais.

Alexela piedāvājums:

 • Elektroenerģijas cenu piesaistīt Nord Pool Spot elektroenerģijas biržas cenai;
 • Cenā iekļaut balansēšanas pakalpojuma izmaksas;
 • Beztermiņa līgumu, bez līguma laušanas papildus izmaksām;