AVH Grupp AS ir Igaunijas uzņēmums, kura konsolidācijas grupā ietilpst vairāki uzņēmumi, bet pamatdarbība tiek veikta caur AS Alexela un tās meitas uzņēmumiem, no kuriem viens ir SIA Alexela. Enerģētikas jomu mūsu grupā pārstāv AS Alexela. Papildus AS Alexela - AVH Grupp AS pieder daļa no B2G Grupp OÜ, kas neietilpst AVH Grupp AS konsolidācijas grupā, taču ar šīs līdzdalības palīdzību AVH Grupp AS sniedz ieguldījumu citās mums stratēģiski svarīgās jomās, piemēram, metāla nozarē. rūpniecība un degslānekļa ķīmijā.

Mēs esam zaļās enerģijas pionieri, attīstot ilgtspējīgu degvielas uzpildes staciju tīklu, izveidojot stabilu biometāna, LNG, elektrības un tuvākajā nākotnē ūdeņraža uzpildes iekārtu.

Alexela ražo biometānu pēc aprites ekonomikas principa, būvē saules un vēja parkus, kā arī attīsta un pārvalda LNG termināli Haminā, Somijā. Turklāt uzņēmums kopā ar partneriem Paldiskos attīsta atjaunojamās enerģijas ūdens uzkrāšanas sistēmu ar nosaukumu Energiasalve, kas risina atjaunojamās enerģijas liela mēroga uzkrāšanas izaicinājumu un paver ceļu tīras enerģijas triumfam, tādējādi nodrošinot papildu Latvijas un Igaunijas energoapgādes drošību.


Alexela ir arī enerģētikas universālveikals, kas pārdod unikālu elektrības, dabasgāzes un balonu un cisternu gāzes sortimentu un piedāvā automašīnu degvielu savās vairāk nekā 100 degvielas uzpildes stacijās visā Igaunijā, turklāt uzņēmumam ir 39 pirmās nepieciešamības preču veikali.


Stabili augošais sešciparu klientu skaits, klientu lojalitātes pieaugums un 83% spontānā atpazīstamība liecina, ka esam atraduši ceļu Latvijas un Igaunijas iedzīvotāju un uzņēmumu sirdīs un ikdienā. Mēs darbojamies pēc ilgtspējības principa, kas ir ļāvis mums savās darbības jomās būt starp labākajiem Igaunijā. Kā liecina 2022. gada marta beigās publicētā Sustainable Brand Index pētījuma rezultāti, jau otro gadu savā jomā patērētāju acīs esam ilgtspējīgākais uzņēmums Igaunijā, kas mums ir liela atzinība. Alexela mērķis ir vēlākais līdz 2030. gadam kļūt par oglekļa neitrālu, attīstot aprites ekonomiku, sniedzot ieguldījumu energoapgādes drošībā un uzsākot projektus, kas reāli samazina oglekļa pēdas nospiedumu.

Bez labiem darbiniekiem Alexela nebūtu tikusi virsotnē. Smagos konkurences apstākļos uzvar uzņēmums, kas spēj iegūt spilgtākās jomas virsotnes, talantīgākos strādniekus – talantus, kuri organizācijai rada būtisku pievienoto vērtību un ar savu eksistenci dod uzņēmumam konkurences priekšrocības.

Alexela metālrūpniecības kvalitāte, vai tas būtu piekabju veidā, karstās cinkošanas serviss vai metāla konstrukciju izgatavošana, tiek augstu novērtēta gan pie mums, gan citur. Pat 90% mūsu produkcijas tiek eksportēta. Metāla industrijas darbībās cieņa pret saviem darbiniekiem, klientiem un vidi viennozīmīgi ir pirmā prioritāte. Visi mūsu uzņēmumi atbilst ISO un OHSAS standartiem.

Degslānekļa ķīmijas jomā mūsu mērķis ir līdz 2026. gadam kļūt par aprites ekonomikas uzņēmumu. Kā zaļš inovators mēs novērtējam degslānekli, izmantojot inovatīvas tehnoloģijas. Vēlākais līdz 2050. gadam būt oglekļa neitrālam, attīstot aprites ekonomiku, veicinot energoapgādes drošību un uzsākot projektus, kas faktiski samazina oglekļa pēdas nospiedumu. Kā uzņēmums ar 100 gadu pieredzi un zināšanām degslānekļa ieguves jomā esam iegājuši zaļās revolūcijas laikmetā, ko pavada lielas pārmaiņas visā degslānekļa nozarē. Mūsu mērķis ir atrisināt šo izaicinājumu ilgtspējīgi, lai:

  • tiktu saglabātas darba vietas Ida-Virumaa un pieaugtu reģiona kā darba devēja reputācija
  • tiktu saglabāta un attīstīta unikālā degslānekļa nozares un ieguves rūpniecības zinātība
  • turpinām izstrādāt projektus degslānekļa labākai izmantošanai
  • meklējam veidus, kā darboties pēc aprites ekonomikas principa
  • uzņēmums strādātu ar peļņu

Mēs dodam spēku

 

Mēs saprotam, ka mums kā lielam uzņēmumam ir svarīga loma gan Latvijas un Igaunijas ekonomikā, gan vietejo iedzīvotaju dzīvē. Tāpēc mēs atbalstām Latviju un Igauniju, dodot spēku kultūrai, izglītībai, sportam un labdarībai. Padarīsim pasauli labāku! Nāc, darīsim to kopā.

.

1990
Tika dibināta AS Bestnet, kas sāka ražot auto piekabes (zīmols TIKI), dažus gadus vēlāk tika izveidoti meitas uzņēmumi Skandināvijā un Krievijā, un šodien produkcija tiek tirgota vēl 10 valstīs.
Vairāk informācijas
Tiki
Alexela tanklavõrk
1993
Tika izveidots degvielas mazumtirdzniecības uzņēmums AS Alexela Oil, kas šodien ar 104 degvielas uzpildes stacijām ir kļuvis par lielāko degvielas uzpildes staciju tīklu Igaunijā. Šobrīd Alexela ir kļuvusi par uzņēmumu, kas piedāvā 360 grādu enerģijas risinājumus, kura produktu portfelī ir plašs automobiļu degvielas, elektroenerģijas, dabasgāzes un balonos pildītās gāzes klāsts. Uzņēmumam ir arī 35 pirmās nepieciešamības preču veikali.
Vairāk informācijas
1998
Naftas produktu termināļa būvniecība Paldiskos tiek uzsākta, terminālis pabeigts 2002.gadā un tā piektā piebūve pabeigta 2008.gadā.
Vairāk informācijas
Terminal
Zincpot
2006
AS "Paldiski Tsingipada" tika izveidota ar vismodernākajām tehnoloģijām, kas piedāvā augstākā līmeņa karstās cinkošanas servisu gan Igaunijas, gan Skandināvijas klientiem.
Vairāk informācijas
2007
Sillamē brīvajā zonā tika uzsākta moderna naftas produktu termināļa būvniecība, kas ļauj apkalpot tankkuģus un dzelzceļa tankkuģus.
Vairāk informācijas
Balti Gaas
2009
AS "Balti Gaas" tika izveidota ar mērķi attīstīt sašķidrinātās dabasgāzes (SDG) termināli Pakri pussalā.
Vairāk informācijas
2011
Tika iegādāta AS "Reola Gaas" daļa un uzsākta aktīva gāzveida degvielas (kā videi draudzīgas transporta degvielas) attīstība.
Vairāk informācijas
Keskkonnasõbralik kütus
Elekter
2012
Tika iegūta 50% AS "Kiviõli Keemiatööstus" akciju daļa, un līdz ar to slānekļa eļļas ražošanas attīstība kļuva par nozīmīgu biznesa virzienu. Atvērtajā elektroenerģijas tirgū ienācis kā "Elektrivejde" AS (elekter.ee) izveidotājs un līdzīpašnieks.
Vairāk informācijas
2014
Notiek 100% "Reola Gas" un "Kiviõli Chemical Industry" iegāde. Tika iegādāta "Gasum Eesti" AS, kas vēl vairāk paplašināja koncerna energoresursu portfeli.
Vairāk informācijas
Gasum
Hamina LNG
2017
Hamina LNG termināļa būvniecība. Tas ir kopuzņēmums, kas pieder "Hamina Energy Ltd", Alexela un Somijas biržā kotētam tehnoloģiju uzņēmumam "Wärtsilä". Hamina LNG ir izveidota, lai apkalpotu sašķidrinātās dabasgāzes importa termināli Haminas ostā. Termināļa mērķis ir savienot Haminas vietējo gāzes tīklu un Somijas nacionālo gāzes tīklu. Terminālis paver Somijas gāzes importa tirgu.
Vairāk informacijas
2018
220 Enerģijas iegāde, ko pavadīja ievērojams tirgus daļas pieaugums Igaunijas elektroenerģijas un dabasgāzes tirgū. Iekļūšana Latvijas elektroenerģijas un dabasgāzes tirgū. "Kohimo" un "Helon Kuumasinkity" iegāde. "Rohe Solutions OY" dibināšana. Tas ir Hamina Energy un Alexela kopuzņēmums. "Rohe Solutions OY" pamatdarbība ir sašķidrinātās dabasgāzes tirdzniecība un transportēšana.
Vairāk informācijas
Rohe
2019

AS Alexela tiek izveidota apvienojot Alexela Oil un Alexela Energia. Kā unikāla kombinācija Igaunijas tirgū uzņēmuma produktu portfelī ir elektrība, dabasgāze, balonu gāze, cisternu gāze, automašīnu degvielas un arī degvielas uzpildes staciju tirdzniecība veikalos. Jurī, blakus Tallinai, tobrīd tika atvērta degvielas uzpildes stacija ar pasaulē daudzpusīgāko sortimentu, kurā bez benzīna, dīzeļdegvielas un elektrības bija pieejama LPG, CNG un LNG. Tā bija pirmā publiskā LNG gāzes uzpildes stacija visā Baltijas reģionā. Jau tajā brīdī bija mērķis, lai visu Alexela pārdoto CNG varētu ražot uz vietas Igaunijā no atjaunojamiem avotiem. Alexela iegādājās 50% AS "Õhtuleht Kirjastuse" akciju un ienāca Igaunijas mediju apritē.

Vairāk informācijas
2020

Tika nodibināts uzņēmums "Eesti Biogaas", kas pēc aprites ekonomikas principa sāka ražot vietējo klimata ziņā negatīvo atjaunojamās degvielas biometānu galvenokārt no kūtsmēsliem, vircas un pārtikas rūpniecības atkritumiem Ilmatsalu un Vinni apgabalos.
Alexela publiski paziņoja par mērķi panākt oglekļa neitralitāti līdz 2030. gadam, kā arī uzsāka Kopienas programmu, kuras ietvaros, iesaistot klientus, mērķis ir iestādīt vismaz vienu koku katram igaunim. Veiksmīgās Alexela un Tiki sadarbības rezultātā radās projekts "Smart Trailers", kas padarīja vieglo piekabju nomu ievērojami ātrāku, vienkāršāku un mobilāku. Alexela Baltijas valstīs lielākajā degvielas uzpildes stacijā, kas atrodas Tallinas-Tartu šosejas Paia krustojumā, atklāja Igaunijā pirmo īpaši ātro elektromobiļu lādētāju. Veiksmīgi noritēja Paldiskā plānotās ūdens krātuves "Energiasalve" projekta ģeoloģiskās izpētes.

Vairāk informācijas
2021

Alexela un Infortar atvēra zaļo degvielas uzpildes staciju Oisu pilsētā Järvas apriņķī, tā ir uzņēmumu trešā kopīgā zaļās un aprites ekonomikas veicināšanas stacija papildus stacijām, kas atrodas Vinni Lēnes-Viru apriņķī un Ilmatsalu Tartu apriņķī.
Alexela atvēra savu elektromobiļu uzlādes servisu. Grupas virsmu apstrādes uzņēmumam tika pievienota "Vasar OÜ", kurai ir ilgstoša pieredze elektroķīmisko virsmu pārklājumu jomā. Metāla uzņēmums "Helon" sāka vieglo piekabju tirdzniecību Somijas tirgū ar savu zīmolu.
EAS finansējuma lēmums uz aprites ekonomikas principa balstīta ražošanas procesa attīstībai, kas tiks izstrādāts sadarbībā ar VKG, kas pārstrādā Igaunijā radušos riepu, plastmasas un eļļas atkritumus.

Vairāk informācijas
2022

Darbu sāka Hamina LNG terminālis. Termināļa apjoms ir 30 000 m3 un jauda 5 TWh gadā.
Šīs ir lielākās tiešās investīcijas Somijā Igaunijas vēsturē.

2022

Rekordātrumā sadarbībā ar Infortar pabeigta Paldiski LNG peldošā termināļa vilkšanas mola būvniecība.