Alexela zaļais inovators

Mēs esam zaļās enerģijas pionieri, ražojam biometānu, klimatam negatīvu degvielu pēc aprites ekonomikas principa, attīstām gāzes termināļus un būvējam Energiasalvi Paldiskos. Hidrauliskais sūknis ar nosaukumu Energiasalve būtībā ir milzīgs akumulators, kas atrisina liela mēroga atjaunojamās enerģijas uzkrāšanas izaicinājumu un paver ceļu tīras enerģijas triumfam, tādējādi nodrošinot papildu energoapgādes drošību Igaunijai.

Mēs attīstām ilgtspējīgu degvielas uzpildes staciju tīklu, izveidojot stabilu biometāna, LNG, elektrības un tuvākajā nākotnē ūdeņraža uzpildes iekārtu. Kopā ar klientiem esam izvirzījuši mērķi samazināt transporta radīto oglekļa pēdu, izmantojot Kopienas programmu, kuras ietvaros Igaunijas mežos stādām oglekli piesaistošos kokus.

Alexela ir enerģētikas vienas pieturas aģentūra, kas piedāvā unikālu degvielas, elektrības, dabasgāzes un balonu gāzes izvēli un padara mūsu klientu pasauli par labāku vietu ar augstas kvalitātes kafiju un atsvaidzinošu atpūtu ikreiz, kad viņi apmeklē mūsu veikalus.

Mēs saprotam, ka mums kā lielam uzņēmumam ir svarīga loma gan Igaunijas ekonomikā, gan šejienes cilvēku dzīvē. Tāpēc mēs atbalstām Igauniju, sniedzot spēku kultūrai, sportam un labdarībai.

Padarīsim pasauli labāku! Nāc, darīsim to kopā.

.

Stratēģija un virziens

Alexela pārceļas, mainoties mobilitātei un mainīgajām klientu vajadzībām. 2021. gadā, pamatojoties uz aprites ekonomikas principu, saražojām 85 GWh biometāna, kas ir klimatam negatīva automašīnu degviela. Tuvākajos gados mēs redzam nepieciešamību palielināt ražošanu un tās plašāku izmantošanu, jo biometāns kā automašīnu degviela palīdz samazināt transporta nozares oglekļa pēdas nospiedumu.

  • Atalgojam otrreizēju izmantošanu - Alexelā ar savu krūzi karstie dzērieni lētāki.
  • Mēs izveidojām atkārtoti lietojamas kafijas krūzes ar igauņu mākslinieku darbiem, lai parādītu, ka atkārtota izmantošana var būt patiešām jauka. Inovācijā ir ilgtspēja, tāpēc esam radījuši virkni viedo digitālo risinājumu, piemēram, Alexela lietotni, lojalitātes kampaņas un viedos maksājumu risinājumus lietotnē.
  • Mēs izveidojām Rohesärts — elektroenerģijas paketi, kuras pamatā ir atjaunojamā enerģija, kas sniedz zaļo enerģiju mūsu klientiem.

.

Kā ALEXELA palīdz klientiem samazināt eco-pēdu?

 

  1. 2021. gadā mēs Kopienas programmas ietvaros iestādījām 293 238 kokus, neitralizējot 175 942 tonnas CO2 to dzīves laikā.

  2. 2021. gada laikā paplašinājām biometāna uzpildes staciju ķēdi un tajās pārdevām 85 GWh biometāna, kas ir klimatam negatīva autodegviela, tādējādi samazinot transporta nozares oglekļa pēdas nospiedumu.

  3. Mēs tālāk attīstījām biometāna ražošanu no lauksaimniecības atkritumiem, pamatojoties uz aprites ekonomikas principu. Biometāns ir klimatam negatīva degviela: viena automašīna, kas darbojas ar zaļo gāzi, papildus sev padara neitrālu citu dīzeļdegvielu.

  4. Mēs paplašinājām savu publisko elektrisko lādētāju tīklu un sākām piedāvāt pilnu elektrisko lādētāju pakalpojumu privātajiem un biznesa klientiem, lai paātrinātu pāreju uz mazāk piesārņojošu mobilitāti.

  5. Sākām piedāvāt saviem klientiem zaļās elektroenerģijas pakalpojumu "Rohesärts".

.

Fokusā

Alexela ir Igaunijas uzņēmums, kas dzimis kopā ar neatkarīgo Igauniju. Mēs darbojamies pēc ilgtspējas principa, kas ļāvis savās darbības jomās būt starp labākajiem Igaunijā. Vēlākais līdz 2030. gadam Alexela kļūs par oglekļa neitrālu, attīstot aprites ekonomiku, veicinot energoapgādes drošību un uzsākot projektus, kas faktiski samazina tās oglekļa pēdas nospiedumu.

Padarīsim pasauli labāku!

Nāc, darīsim to kopā. Mērķis: līdz 2030. gadam būt neitrālam CO2

 

 

Videi draudzīgu degvielas uzpildes risinājumu izstrāde

Alexela ir izvirzījusi sev mērķi vēlākais līdz 2030. gadam kļūt par CO2 neitrālu. Lai sasniegtu klimata mērķus, esam koncentrējušies uz videi draudzīgu degvielas uzpildes risinājumu izstrādi.
CNG un LNG uzpildes staciju attīstība ļauj mums piedāvāt tirgū 100% atjaunojamo biometānu. Izstrādājam ekonomiskus degvielas uzpildes risinājumus transporta uzņēmumiem LNG uzpildes staciju veidā.
Mēs uzstādām elektriskos ātrus un īpaši ātrus automašīnu lādētājus degvielas uzpildes stacijās un lielākajos centros gar galvenajām maģistrālēm. Papildus piedāvājam pilnu elektroenerģijas uzlādes pakalpojumu privātajiem un biznesa klientiem.

Mēs veicinām aprites ekonomiku

Biometānu ražojam galvenokārt no lauksaimniecības atkritumiem, ar ko sniedzam lielu ieguldījumu Igaunijas aprites ekonomikas attīstībā un darba vietu radīšanā laukos.

Mēs veicinām energoapgādes drošību

Būvējam hidroakumulācijas staciju Paldiskā, kas ļaus mums nākotnē risināt atjaunojamās enerģijas uzkrāšanas izaicinājumu un pārvarēt vienu no galvenajiem šķēršļiem ceļā uz klimata neitralitātes sasniegšanu. Šī hidroenerģijas akumulatora būvniecība astoņu gadu laikā veidos aptuveni 7% no kopējās infrastruktūras būvniecības Igaunijā, radot aptuveni 700 tiešas un netiešas darbavietas un ienesot valstij 200 miljonus eiro nodokļu ieņēmumus. Līdz ar stacijas darbību Igaunijas CO2 emisijas samazināsies par 16 miljoniem tonnu.

Mēs veidojam saules parkus Alexela vajadzībām, kā arī piedāvājam saules parku būvniecības pakalpojumus.

Mēs dodam spēku kopienām

Mēs ticam, ka cilvēkiem un kopienām ir spēks mainīt pasauli. Pasauli visveiksmīgāk var izmainīt, ja liels skaits cilvēku dara pat mazus taisnīgus darbus. Tāpēc 2020. gada jūnijā uzsākām Alexela Kopienas programmu, kuras galvenais projekts koku stādīšanas programma paredz ar klientu palīdzību iestādīt vismaz vienu koku katram Igaunijas iedzīvotājam. Šāda rīcība ļauj mūsu klientiem būtiski samazināt savu ekoloģisko pēdu. Koks ar stumbra tilpumu 1 tm savā dzīves laikā neitralizē 917 kg oglekļa dioksīda – šādu CO2 daudzumu izdala vidusmēra automašīna, nobraucot aptuveni 7900 km.

Mēs atbalstām kultūru, sportu un labdarību

Alexela ir saņēmusi Igaunijas Kultūras ministrijas Kultūras drauga titulu un devusi un turpina dot spēku vairākām kultūras un sporta organizācijām.

Paskaties tuvāk
Alexela pāreja uz atkārtoti lietojamām krūzēm

Vienreizlietojamiem plastmasas izstrādājumiem ir būtiska ietekme uz vidi un cilvēku veselību. To samazināšana ir Eiropas plastmasas stratēģijas prioritāte, jo tā palīdz samazināt CO2 emisijas un atkarību no importētās fosilā kurināmā. AS Alexela ir izvirzījusi ilgtermiņa mērķi vēlākais līdz 2030. gadam savā darbībā kļūt par oglekļa neitrālu, attīstot aprites ekonomiku, sniedzot ieguldījumu energodrošībā un iniciējot projektus, kas samazina oglekļa pēdas nospiedumu. Cita starpā esam izvirzījuši mērķi, vēlākais, līdz 2030. gadam atteikties no vienreiz lietojamām kafijas krūzēm. Uzņēmumam ir stratēģija vienreiz lietojamo iepakojumu un plastmasas maisiņu samazināšanai tirgū, kas ietver konkrētus izmērāmus mērķus: - Alexela pārdod tikai papīra maisiņus un atkārtoti lietojamos maisiņus, kas šūti no lietotiem reklāmas baneriem. - Aicinām izmantot mūsu krūzīti ar atbilstošiem ielūgumiem, akcijām un lētāku cenu; - Izvēlētās vietās, pērkot karstos dzērienus, piedāvājam apaļas krūzes iespēju; Alexela reklāmas vizuālajos materiālos vairs netiek izmantoti vienreiz lietojamie trauki, un kampaņas koncentrējas uz atkārtoti lietojamiem traukiem. Uzņēmums sadarbojas ar daudzām organizācijām, tostarp Pandipakend. Turklāt 2023. gadā plānojam izstrādāt rīcības kodeksu saviem partneriem un darbiniekiem, un attiecībā uz oglekļa pēdas mērījumiem plānojam paplašināt 3. ietekmes zonu, kas palīdzēs iesaistīt svarīgas puses mūsu vides mērķu sasniegšanā.

.

Reports